Recenzie CyberPower UT850E

fvoros

pokročilý

fvoros

Pridané: 6. decembra 2017

(Upravené 6. decembra 2017)

• Protipožiarne prevedenie
  • Perleťová poistka
  • 850VA
  • V jednoduchosti je krása

Občas nám vypadne elektrina na pár sekúnd čo stačí aby sa vypol NAS and PC.
Problém je hlavne NAS lebo potom to musí ručne zapínať Wake in LAN nestačí. A keď to nemá doma kto zapnúť ste bez prístupu ku dátam na serveri.
A PC ak sa zle vypne windows ťažko štartuje a prerušenie počas update operačného systému môže byť fatálne.

Potreboval som poriešiť len toto nič viac nič menej. 850VA je úplne dostačujúce na dve nízko príkonove zariadenia. Aj keby časom výdrž batérie klesla na polovinu stále to stačí.
Som realista a baterke dávam max 3-4 roky ale s tým sa počíta že to je len jednorazovka. Preto som volil lacnejšie zariadenie. Keď doslúži tak za ten čas budú možno baterky lacnejšie aj výkonnejšie.
Nemá to zbytočne veľa svetielok ani nastavenia. Decentné svetlo okolo tlačítka. Vidím či je to zapnuté iné nepotrebujem.
Dnes sa výrobcovia predbiehajú v žiarivosti a počte zbytočných diód, to tu nehrozí.

Stačí nechať nabiť 8 hod a je to pripravené na používanie. Pri prerušení dodávky elektriny raz pípne a PC aj NAS beží ďalej.
Trochu to bzučí keď ide záložný zdroj ale to nie je nič rušivé. Po obnovení dodávky elektriny to plynulo preplo späť.
Možno by niekomu chýbalo komunikácia s PC cez USB ale úprimne ak by to tam bolo tak možno na začiatku by som pozrel
aké sú možnosti a už zrejme nikdy by som to nevyužil. Len by tam niekde otravovala ikonka batérie vo Windows.

APC BX650LI

APC BX650LI